МВР: Казнети 332 возачи во Скопје од кои 109 за пречекорена брзина

Вкупно 332 санкции меѓу кои 109 за пречекорување на дозволената брзина на движење, се изречени од службеници на Министерството за внатрешни работи (МВР) во текот на вчерашниот ден во рамки на засилените сообраќајни контроли на територијата на град Скопје.

Како што соопшти МВР, дел од останатите казни се однесуваат за технички неисправни и нерегистрирани возила (48), за 20 мотоциклисти и за неносење на заштитна маска (37).

– Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, наведуваат од МВР.

Прочитајте и...  Со свечена академија одбележан Денот на албанското знаме

Поврзани вести

Хрватски пратеник сподели фотографија од жени наредени пред Зара, била лажна, но не толку далеку од вистината

Слободен печат

ВИДЕО: Трамп одржа уште една новинарска лекција: Никогаш не зборувајте на претседателот на таков начин

И.И.

Вандализам во Охрид: Оштетен споменикот на жртвите од несреќата на бродот „Илинден”, МНР со осуда на инцидентот

Слободен печат

Тројца странски државјани уапсени на Косово во врска со убиство во Босна и Херцеговина

Илинка Иљоска

Заев под „вкрстен“ оган

Слободен печат

ФОТО: Албанец стана хит во регионот – го „облече“ своето ауди во свечено руво

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian