Мурињо се расплака пред камерите, сака да тренира (ВИДЕО)

Португалецот во декември минатата година доби отказ од Манчестер јунајтед и оттогаш е без тренерски ангажман. Иако работи како стручен аналитичар за неколку телевизии, тој сака да се врати на секојдневната тренерска работа.

А, колку тешко му паѓа тоа што сè уште е без ангажман доказ е снимката која се појави денеска и на која се гледа како Мурињо плаче додека зборува колку му недостига фудбалот.

– Откако сум во професионалниот фудбал некако се ми „кликна“, не можам да живеам без фудбалот. Имаше и тешки моменти, но повеќе беа радости и тоа е мојот живот – вели Мурињо кој потоа пред камерите покажа колку му недостасува тренерската работа.

Прочитајте и...  Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

– Многу ми недостасува, мислев дека ќе можам да уживам во одморот, но ништо од тоа. Не можам да живеам без фудбалот. Го скратувам времето учејќи германски јазик за да бидам подготвен доколку пристигне понуда од таа земја. Зборувам англиски, шпански, италијански и француски јазик – вели Мурињо.

Како негов иден клуб повторно се споменува германскиот гигант Баерн Минхен бидејќи тренерот Нико Ковач повторно влезе во војна со своите фудбалери, а притоа на стартот од Бундес лигата  не успеа да ја совлада Херта пред своите гледачи.

 

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат