Мурињо се јави, дали се враќа во Реал Мадрид?

Зинедин Зидан се наоѓа во големи проблеми, Реал Мадрид на почетокот од сезоната не блеска, алармите се вклучени, а шпанските медиуми тврдат дека веќе се бара негов наследник. Најзвучно име кое се споменува е тоа на Жозе Мурињо кој веќе го има водено „кралскиот“ клуб.

– Би ми била голема чест да го водам Реал Мадрид, но не би сакал сега да се вратам затоа што веќе има тренер, а тоа не е било кој. Би сакал да се смири ситуацијата околу Зидан. Моето враќање на клупата ќе биде кога ќе дојде време за тоа – изјави Мурињо.

Мурињо го предводеше Реал Мадрид од 2010 до 2013 година и за тоа време триумфира по еднаш во Ла Лига, Кралскиот куп и Суперкупот на Шпанија.

Прочитајте и...  Откако му пропадна размената со Барселона, Јувентус се врти кон Лондон

Португалецот моментно работи како стручен аналитичар на телевизија, а истовремено учи германски јазик, во случај да не пристигне понуда и од Баерн Минхен.

– Моментно се забавувам додека работам на телевизија. Исто така учам германски јазик во случај некогаш да почнам да работам и таму – вели Мурињо.

Прочитај повеќе

„Кралот“ Хаверц: Голгетер за историја во германскиот фудбал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се враќаат и навивачите на фудбалските стадиони

Слободен печат

Негативни тестовите на Академија Пандев и Борец

Слободен печат

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат

Обвинител бара затворска казна за Диего Коста

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Слободен печат

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат

Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Слободен печат

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат