МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА СИ ЈА ДОЗВОЛИ: Колку чини настап на Кајли Миног? - Слободен печат

МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА СИ ЈА ДОЗВОЛИ: Колку чини настап на Кајли Миног?

Кајли Миног има долгогодишна успешна музичка кариера, а нејзините настапи се доста скапи.

Сепак, постојат луѓе кои можат да си ја дозволат, меѓу кои е и азиската ѕвезда Карим Гарби. Еден настап на Кајли се наплаќа најмалку 1.235.000 долари.

Гарби, кој организира забави за џет-сетот изјавил дека Кајли е навистина скапа, иако со години нема објавено ништо ново и хитовско.

Сепак, публиката ја сака, а доказ за тоа е нејзиниот годинашен настап на Гластонбери, кога таа на сцената ги повика и Крис Мартин и Ник Кејв.

Кајли во 2005 се повлече од музичката сцена, кога ѝ беше дијагностициран рак на дојка, а првпат по болесна настапи како гостин на Scissor Sisters во 2010.

Прочитајте и...  Дали плаќате со пари или картичка? Еве што не тера да трошиме

Прочитај повеќе

Северина се огласи откако го отстрани презимето Којиќ! (ФОТО)

Слободен печат

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен печат

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен печат

Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Слободен печат

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Остави Коментар

седум + Шестнаесет =

Прочитај повеќе

„Насилна за мажи, совршена за девојка“: Заводливиот хит на Ненси Синатра кој и денеска е провокативен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џастин Бибер призна: Бев безобразен спрема Селена!

Слободен печат

Хотел наменет за љубителите на франшизата „Star wars“: Оваа година резервирајте си место за необично „патување“ во вселената! (ФОТО)

Слободен печат

Брена, Цеца и Драгана заедно: Вака порано се дружеле кралиците на турбо-фолкот (ВИДЕО)

Слободен печат

Беше пример за неверојатна убавина: Поради пластичните операции денес изгледа непрепознатливо! (ФОТО)

Слободен печат

Леташе во воздух и пееше: Наташа Беквалац во Белград направи концерт каков што не се памети! (ВИДЕО)

Слободен печат