Митрески: Пратениците од СДСМ ги почитуваат протоколите пропишани од Комисијата за здравство

Сите пратеници од нашата пратеничка група ги почитуваат протоколите за работа пропишани од Комисијата за здравство, изјави за МИА координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески.

-Единствените групирања се на седниците на работните тела и на пленарни седници, но и таму доследно се почитуваат мерките во смисла на мерење температура, носење маски, држење дистанца, дезинфекција на салите на секои два часа…, рече Митрески.

За тоа дали некој пратеник треба да оди во изолација, како што посочи тој, одлучуват надлежните институции според спроведената анкета со лицето позитивно на вирусот.

– Тоа исто што важи за сите граѓани, важи и за пратениците, додаде Митрески.

Прочитајте и...  Средба Османи-Ковни: Ирска поддршка за имплементација на реформите во земјава

Поврзани вести

Турција воведува полициски час и целосно „заклучување” за викенд

И.И.

ЦУК предлага Собранието да ја продолжи кризната состојба

Слободен печат

Хенкок: Во Англија повторно го држиме вирусот под контрола

И.И.

ВМРО-ДПМНЕ: Дефокусот на СДСМ од прашањето за што преговара Заев со Софија нема да успее

Слободен печат

Првиот човек на Католичката црква во Албанија, монсињор Френдо ја доби битката со Ковид-19

И.И.

Во Германија ќе се воведуваат даночни олеснувања за лицата кои работат од дома

И.И.

Остави Коментар

MacedonianAlbanian