Мики Рурк повторно го навреди Роберт Де Ниро: Ти си еден голем плачко и не ми е гајле доколку те посрамотам!

Мики Рурк го нарече Роберт Де Ниро голем плачко и го предупреди дека ќе го посрамоти.

67-годишниот актер се огласи на Инстаграм и ја оживеа скоро 10 години старата караница помеѓу него и Де Ниро (76), велејќи дека слушнал како актерот зборува глупости за него.

инстаграм

Ѕвездата тврди дека слушнал од пријател како Роберт го нарекол лажливец во медиумите, иако не ги навел деталите. Се верува дека судирот настанал околу филмот „The Irishman“ од 2019 година, пренесува msn.com.

Минатата година Рурк тврдел дека поради Де Ниро не добил улога во филмот на Скорсезе кој беше во трката за Оскар. „Скорсезе сакаше да се види со мене за филмот со Пачино, Песчи и Де Ниро“, рекол лани актерот за италијанското лајв шоу – Non e la D’Urso. „Личноста од кастингот му рекла на мојот менаџер дека Роберт Де Ниро одбива да работи со мене во филмот“.

Прочитајте и...  Ен Хатавеј ја покажа својата морничава трансформација за филмот „The Witches“
инстаграм

Претставниците на Де Ниро велат дека Мики воопшто не ни бил предложен за било каква улога во филмот.

Двојката работела заедно во 1987 година на филмот „Angel Heart“ и уште од тој момент не е во добри односи.

Поврзани вести

Фаталната Ана Гарднер: Најголемата љубов на Френк Синатра и Ернест Хемингвеј

Слободен Печат

Жан Клод Ван Дам го прослави 60-от роденден, му честиташе и Драгана Мирковиќ (ФОТО)

Слободен печат

Дали асертивната комуникација е клучот за квалитетни меѓусебни односи?

Слободен Печат

Беше вистинска убавица и жена на славниот актер, а денес живее на улица и собира храна од контејнери (ФОТО)

Слободен печат

Никол Шерцингер изгледа неверојатно во својата петта деценија (ФОТО)

Слободен Печат

Каква промена! Издание во кое Џенифер Лопез изгледа речиси непрепознатливо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар