Метео: Облачно со повремен дожд и снег и температури од 2 до 16 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд со послаб интензитет, a на планините во западните делови во земјата со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветар од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 7 степени, а максималната ќе достигне од 9 до 16 степени.

Во Скопје врмето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветар. Минималната температура ќе се спушти до 4 степени, а максималната ќе достигне 13 степени.

Во вторник ќе преовладува облачно време, на места со слаби врнежи од дожд. Од среда следува период на стабилно време со натпросечни дневни температури и со услови за магла по одделни котлини.

Видео на денот