Металург реди порази на подготовките

Екипата на Металург со пораз од израелскиот Рамат Хашрон ги започна настапите на турнирот во Кањижа, Србија. Израелците по голема борба го совладаа Металург со 32:30 (15:14).

Ова е четврти пораз на тимот од Автокоманда по ред на подготовките, откако три порази доживеаја на „Купот на Гувернерот“ кој се одржа во Русија од екипите на Чеховски Медведи, Мешков Брест и Стеауа.

За жал, и на овој натпревар Металург имаше голем број на технички грешки, брзоплети шутеви и загубени топки, но и покрај тоа имаше и неколку шанси да го избегне поразот. За жал, нашиот најдобриот стрелец на Металург, Поповиќ, во два наврати не успеа да го израмни резултатот, што на крајот значеше пораз. Покрај Поповиќ, седум голови постигна и Мариќ, додека Шилегов даде четири гола.

Прочитајте и...  Арсенал го комплетираше трансферот на Вилијан

Утре, Металург ќе игра против фаворит на турнирот Нексе кој денеска со 37:25 го совлада Партизан.

Прочитај повеќе

Вардар и Еурофарм Пелистер убедливи пред финалната битка за трофејот!

Слободен печат

„Ауфидерзен“ Барса: Гол-машината Баерн броеше до ОСУМ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат