Маж и жена нападнати од куче скитник - Слободен печат

Маж и жена нападнати од куче скитник

Полицијата извести дека вчера маж и жена од Скопје се најновите жртви на кучиња скитници. Вчера околу 18 часот А.С.(39) од Скопје пријавила дека на улицата „Ванчо Мицков“ била касната од куче скитник за десната потколеница. Б.В. (64) пак пријавила дека на улицата „Шекспирова“ бил каснат од куче скитник за десната подлактица.

Прочитај повеќе

Бурна ноќ во Куманово: Маж запалил полициско возило, пукал во службеници, па побегнал

Слободен печат

Скопјанец кај сосетката ја криел својата марихуаната

Слободен печат

Дванаесет лица повредени во сообраќајки во Скопје

Слободен печат

Се судрија два автомобили на Партизанска

Слободен печат

Тетовец со убодна рана пренесен на скопските клиники

Слободен печат

Почина момчето кое беше повредено во сообраќајката на патот Тетово-Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

five × one =

Прочитај повеќе

Страота сообраќајка во Струмица: Едно лице загина, три се повредени

Слободен печат

Гореше куќа во Скопје

Рането 18-годишно момче во Скопје

Тројца скопјани и тетовец уапсени за дрога

Велосипедист удрен на пешачки премин пред „Холидеј Ин“

Слободен Печат

Битолчанец и се заканувал и ја тепал сопругата