МАСКА ЗА ВОЛУМЕН на косата според рецептот на Кејт Мидлтон - Слободен печат

МАСКА ЗА ВОЛУМЕН на косата според рецептот на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ е препознатлива по својата долга, густа и негувана коса која секогаш е полна со волумен.

Многумина би помислиле дека троши многу време и пари за нега, но нејзиниот фризер Даниел Галвин открил дека секојдневната нега на Кејт е всушност многу едноставна и достапна за сите.

Рецептот за маска за детокс на косата тој го споделил со дамите од кралското семејство, но и самиот го подготвува за своите клиентки. Благодарение на оваа маска се чистат сите остатоци од козметички производи за нега на коса, па таа добива природен здрав изглед.

Потребни се:

Една лажичка витамин Ц во прав
Една лажичка јаболков оцет
Една ампула витамин Е
Една лажичка кокосово масло

Се мешаат состојките и во нив се додава еден филџан топла вода. Се нанесува на полуисушена коса, се држи околу 10 минути и потоа се измива, без употреба на шампон.

Прочитајте и...  Брена, Цеца и Драгана заедно: Вака порано се дружеле кралиците на турбо-фолкот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ноле ти си цар! Најдобриот тенисер на светот се симна пред својата зграда и играше тенис со дечињата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кејт Мидлтон: Мачнините за време на бременоста постојат и во кралското семејство

Слободен печат

Ова не ти е „Пајнер“: Водителот Миро Кацаров се скара со бугарска старлета во емисија (ВИДЕО)

Слободен печат

Анастасија Ражнатовиќ не престанува: Објави жешко видео на кое позира во пресекси бикини (ВИДЕО)

Слободен печат

Светските ѕвезди првиот танц го играле на овие песни! Кој е вашиот избор? (ВИДЕО)

Слободен печат

НОВ ШОК ЗА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Најавен уште еден РАЗВОД во кралското семејство, втор за една недела (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

20 − 10 =

Прочитај повеќе

Нов гаф во кралското семејство: Официјалната интернет страница се претвори во страница за возрасни (ФОТО)

Слободен печат

Погледнете во какви сцени ќе учествува и што сѐ ќе може да издржи овој теренец во новиот филм за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешната Мис Универзум покажа совршено тело, а немирните гради сакаа да го напуштат нејзиното бикини! (ФОТО)

Слободен печат

Елена Мирческа: Работам на тоа да се разбијат стереотипите дека во спортот мажите се доминантни

Слободен Печат

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Слободен печат

Кристина Мандарина пере луксузни автомобили – Ги сакам овие ѕверки (ФОТО)

Слободен печат