Магдонос за чистење на порите – Слободен печат
ЕспресоУбавина

Магдонос за чистење на порите

Магдоносот е познат по тоа тоа што брзо и делотворно ги извлекува отровите од кожата.

Испробајте го овој рецепт.

Тоник од магдонос

Магдоносот ставете го во еден литар зовриена вода.

Оставете го да отстои додека водата не се олади.

Ставете го во шишенце и користете го како тоник, по отстранување на шминката.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close