Ливерпул се пишмани: Донесовме погрешна одлука

Се уште актуелниот европски првак викендов стана најомразен клуб во Англија откако објави дека своите вработени ги праќа на принуден одмор и ќе ги користи владините субвенции.

По жестоките реакции на јавноста, на вработените, навивачите и обичните граѓани, Ливерпул ја повлече одлуката, а извршниот директор на тимот, Питер Мур, им се извини на навивачите.

Изминатиот викенд дојдовме до погрешен заклучок и жалиме поради тоа и искрено се извинуваме. Нашите намери се да се обезбеди на работната заедница што поголема заштита од загуби за време на овој неочекуван период. Загрижени сме за нашите работници и продожуваме да се подготвуваме да работиме на тоа да изнајдеме алтернативни начини додека нема натпревари – изјави Мур.

Прочитајте и...  Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Официјално: Икарди потпиша договор со ПСЖ

Слободен печат

Кировски: Ми се јавува Панчев, a мислев дека некој се шегува со мене!

Слободен печат

„Кро Коп“ може да се пофали и со кратка фудбалска кариера (ВИДЕО)

Слободен печат

Сакраменто Кингс испрати алармантна порака

Слободен печат

МЗТ Скопје со покана за настап во АБА лигата!?

Слободен печат

Гасперини беше заразен пред натпреварот со Валенсија

Слободен печат