Лејкерси заборавија како изгледа да се победи Торонто (ВИДЕО)

Торорнто репторс ја продолжува неверојатната серија, веќе шест години не знае за пораз од ЛА Лејкерс. Од друга страна Лејкерси се надеваа дека на неутрален терен во Орландо ќе успеат да ја прекинат црната серија, но ништо од тоа торонто славеше со 107:92.

Леброн Џејмс постигна 20 поени, Ентони Дејвис 14 поени, но немаа поддршка од останатите соиграчи, а кога Леброн во финишот замина на клупата да се одмори, Торонто направи серија од 10:0 и ги реши дилемите околу победникот. Во редовите на актуелниот шампион брилјираше Кајл Лаури со 33 поени, 14 скокови и 6 асистенции.

ЛА Клиперс по поразот во градското дерби, го растурија Њу Орлеанс победувајќи со 126:103. Работата беше завршена уште во првото полувреме кои им припадна на клиперси со дури 22 поени предност. Пол Џорџ со 28 и Каваи Ленард со 24 поени беа најпрецизни кај победникот.

Прочитајте и...  Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Јунак на вечерта беше играчот на Индијана, Ти-Џеј Ворен кој го наполни кошот на Филалдефија во победата на неговиот тим од 127:121. Ворен уфрли дури 53 поени и погоди 20 од 29. упатени шутеви.

Резултати:
Оклахома – Јута 110:94
ЛА Клиперс – Њу Орлеанс 126:103
Индијана – Филаделфија 127:121
Торонто – ЛА Лејкерс 107:92

Прочитај повеќе

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат

Шкендија не мирува со засилувања, доаѓа и екс младински репрезентавивец на Хрватска

Слободен печат

Зверев: Мислам дека сега не е време да се игра тенис во САД

Слободен печат

Барселона се откажа од Нејмар: Нема ни да праќаме понуда до ПСЖ

Слободен печат

Роналдо ги реши дилемите околу својата иднина: Одите по моето трето Скудето

Слободен печат

Убави зборови од Руни за „граѓаните“, критики за сер Алекс Фергусон

Слободен печат