15 C
Скопје

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Според средниот курс на листата на Народна Банка на Република Северна Македонија (НБРСМ), еврото денеска изнесува 61.6947 денари, американскиот долар чини 52.5509 денари, додека британската фунта – 67.2495 денари

Поврзани вести

Во куќата на ужасот во Ритопек: Во дневната соба пронајдена ДНК од убиениот навивач Здравко Радојевиќ

Горан Наумовски

ВИДЕО| Се урна балкон, 15 лица паднаа на карпи

Слободен печат

Македонски војник со тешка состојба поради ковид-19 се транспортира од Африка

Слободен печат

Царовска демантира: ВМРО-ДПМНЕ преку своите партиски мегафони се обидува пак дрско да манипулира со граѓаните

Слободен печат

Рама: Решен сум да го заменам Илир Мета, тој ја срами земјата

Слободен печат

Израел возврати на рекетирањето од Газа, најмалку 20 загинати

Слободен печат

Остави Коментар