Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Според средниот курс на листата на Народна Банка на Република Северна Македонија (НБРСМ), еврото денеска изнесува 61.6947 денари, американскиот долар чини 52.5509 денари, додека британската фунта – 67.2495 денари

Прочитајте и...  Бектеши: Возилата со странски регистарски таблички ќе се регистрираат со 50 проценти намалени давачки

Поврзани вести

Нови 2.135 случаи на коронавирус во Грција, 101 лице почина

Слободен печат

ВИДЕО: Кина и Јапонија работат на јакнење на економските врски

И.И.

ИНФОГРАФИК | Сите анти-ковид вакцини што се влезени во „финале“ на едно место: Од што се направени, колку ќе чинат и нивната ефикасност

Слободен печат

Нови 608 смртни случаи од ковид-19 во Велика Британија, најмногу од мај

Слободен печат

Македонија испратила документи до Софија, се чека одговор

Слободен печат

Анкета: Една четвртина од Италијанците веруваат во теории на заговор за Ковид-19

И.И.

Остави Коментар