Крвнички претепано цело семејство во Гостивар

Основното јавно обвинителство од Гостивар поднесе кривична за насилство против сомничен државјанин на Македонија и на Босна и Херцеговина, а второосомничен за истото дело е државјанин на Босна и Херцеговина, бидејќи пред четири дена насила влегле во дворот на семејната куќа на едно лице од гостиварското село Неготино.

Двајцата започнале да тропаат на вратата, а откако од куќата излегле сопственикот, неговата сестра и неговиот внук, осомничените со летви започнале да ги удираат оштетените, нанесувајќи им повреди.

Судот денеска го прифати предлог на ОЈО на двајцата да им одреди притвор од осум дена.

Прочитајте и...  Супер занимација за ова попладне - Од скршени плочки направете си штосни саксии за терасата или дворот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Охриѓанец наместо да седи во изолација предизвикал тепачка

Слободен печат

Скопјанец утрово со секира ја нападнал сопругата, па бил пронајден мртов во нива!

Слободен печат

Повреден полицаец од Куманово кој се обидел да уапси штипјанец

Слободен печат

Воз удри во пешак кај Визбегово

Загина возач од Стојаково

Странец паднал од зграда во изградба

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тракторист загина утрово во тешка сообраќајка кај Југокомерц во Кавадарци

Слободен печат

Нападнат возач на ЈСП, уапсено младо момче

Слободен печат

Велешанец „заработи“ кривична, продавал хероин

Слободен печат

Тешка сообраќајка во Кавадарци, загина 28 годишно лице

Слободен печат

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Слободен печат

Маж и дете се повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски