КРИВИЧЕН ДЕМАНТИРА: Не е изречена никаква мерка за дадилката која тепаше дете

Кривичен суд за ТВ21 демантира дека за дадилката која го тепаше детето е изречена било каква мерка бидејќи таа воопшто не била процесуирана кај нив.

Јавноста е згрозена откако се појави видео снимка на која се гледа како жена, која е ангажирана да чува деца како негувателка, тепа мало дете. Настанот се случил денеска во игротека во кафе барот „Дежа ву“.

Дадилката беше приведена попладнево ПС Аеродром.

МАЈКАТА ЗГРОЗЕНА: Триесетдневен притвор доби негувателката која го тепаше нејзиното дете

 

Видео на денот