МАЈКАТА ЗГРОЗЕНА: Триесетдневен притвор доби негувателката која го тепаше нејзиното дете

Јавноста е згрозена откако се појави видео снимка на која се гледа како жена, за која се испотави дека е ангажирана да чува три деца како негувателка, тепа едно од децата. Настанот се случил денеска во игротека во кафе барот „Дежа ву“.

Според информациите на ТВ21, жената е приведена, а надлежен јавен обвинител, постапувајќи според член 201 од законот за кривична постапка и одредил 30 дневен притвор.

Мајката го однела детето на преглед во болница, а таму биле присутни и припадници на МВР односно инспектори за насилен криминал и одделение за имотни деликти и малотничка деликвенција.

Мајката се заблагодарила на персоналот на ресторанот и им кажала дека од видеото видела дека се работи за нејзините три деца.

Прочитајте и...  Јанушев: Во новата влада 40 отсто ќе бидат жени

Видно вознемирена раскажала дека сопругот и работи во странство, а додека таа е на работа, ја ангажирала жената за да ги чува децата.

Од „Дежа ву“ велат дека тие снимката ја пријавиле и во полиција и дека попладнево насилната дадилка била викната на информативен разговор во полиција.

Прочитај повеќе

ЛДП демантира: Чедомир Јовановиќ не е на кислородна поддршка, туку е во стабилна состојба

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат

Со фондови од ЕУ Шпанија ќе инвестира во спас на својата економија

Слободен печат

Кочанчанец удирал продавач со тврд предмет, зашто овој му рекол да носи маска

Слободен печат

Филипче: Споредувањето на простите бројки на регионално ниво нема смисла, треба да се знае на што се должи растот на заболени

Слободен печат

До 2030 година Јапонците планираат да ги затворат сите термоелектрани

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Охридската болница е позната по својата експертиза, здравствениот систем е столбот на државата

Слободен печат

Русија е подготвена да го извезува лекот авифавир

Слободен печат

Одоберни приоритетите за соработка помеѓу С. Македонија и ОН за 2021-2025

Слободен печат

Спасовски: За две ипол години во Чучер Сандево реализиравме два патни инфраструктурни проеки

Слободен печат

Скопје ЗОО добива Авантура парк за деца

Слободен печат

Експлозија во фабрика за пиротехника во Турција: Повеќе од 150 работници блокирани, повредени најмалку 56 лица

Слободен печат