Крај на кариерата на Ибрахимовиќ?

Златан Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан.

Шведскиот фудбалер за утре има закажано лекарски прегледи за да се утврди степенот на повредата, соопшти екипата на Милан.

 Златан Ибрахимовиќ EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Според првичните информации станува збор за посериозна повреда која може да стави крај на кариерата на 38-годишниот фудбалер.

Имено,  медиумите објавија дека Ибрахимовиќ оддеднаш почувствувал големи болки поради што морал да носилки да биде изнесен од тренинг кампот „Миланело“, а се шпекуира дека станува збор за повреда на тетивата.

Доколку се потврди дека е повредена тетивата, Ибрахимовиќ би бил  опериран по што ќе следи рехабилитација која за овој тип на повреда трае и до девет месеци.

Златан Ибрахимовиќ се враќа во Милано / 11 мај 2020 / Италија / Фото: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Златан Ибрахимовиќ пред две недели се врати во Италија од Шведска каде тренираше со екипата на Хамарби.

Прочитајте и...  Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Серија А од 9. март е суспендирана поради пандемијата на коронавирусот, а првичните датуми за за продолжување на сезоната се 13. или 20. јуни.

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат