Корисно: Прочитајте како да ги уредите вашите мали бањи

Доколку се соочувате со недостаток на простор во вашата бања, ви нудиме идеја и решение како вашата мала бања да ја претворите во релаксирачки и функционално уредена бања, која ќе ги задоволува сите ваши потреби предвидени за оваа просторија од домот.

Без оглед на тоа дали сакате да ја редекорирате вашата мала бања или да уредите некој агол од истата, во продолжение ви предлагаме неколку совети и идеи за успешно уредување, притоа комбинирајќи ја практичноста со визуелната хармонија.

Покрај основната намена на бањата – одржување на личната хигиена, поради недостаток од простор, денес таа станува повеќенаменска просторија – перална, сушална или просторија за релаксирање. Сето ова води до заклучок дека таа треба да биде најблизу до спалната соба.

Прочитајте и...  Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Самото проектирање и уредување на бањата треба да се изведува внимателно, со цел да се задоволат низа функционални барања, а истовремено и да биде практична и безбедна. При уредувањето на бањата треба да го земете во предвид секој елемент кој е сместен во неа и да размислите за неговата “интеракција” во просторот, односно да го согледате просторот кој што тој го зафаќа, неговата најдобра местоположба и дали така поставен, ќе биде целосно функционален. Кадата како составен дел на секоја бања, може да биде изведена на неколку начини: самостојна, заѕидана, впуштена во подот…

Прочитај повеќе

Клои Кардашијан ја продава вилата за 19 милиони долари, не можете да замислите што сè поседува! (ФОТО)

Васко Спасоски

Наследничките на Берни Еклстон со луксузна јахта на одмор во Дубровник, а поранешниот директор на Ф1 чека дете во 90-та година! (ФОТО)

Слободен Печат

Стана мајка на 45 години и целосно се посвети на семејството и здравиот начин на живот: Ева Лонгорија ја одржува витката линија дури и во карантин! (ФОТО)

Слободен Печат

Зошто главоболките честопати се придружени со гадење и со проблеми со стомакот?

Слободен печат

Мерилин Монро била мртва со години, но тој не престанал да ја сака: Најромантичниот гест во светот на славните кој ќе ве разнежни!

Слободен Печат

Принцот Вилијам откри како ја победил тремата за време на јавните говори

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Промени поради коронавирусот: Во ресторан во Холандија келнерите заменети со роботи!

Слободен печат

Романски чевлар направи чевли со број 75 кои би помогнале во социјалното дистанцирање! (ФОТО)

Слободен Печат

Животната приказна на Милка Ефтимова: Секогаш остана дама

Ј.К.Д

Музичката индустрија повика на запирање на работата поради Џорџ Флојд, МТВ ги замрачи екраните ширум светот

Слободен печат

1.000 Пепелашки: На Хвар наместо туристи осамнаа 1.000 изгубени чевли (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Иако нема милијарда, на Кајли Џенер не ѝ е тешко: Само минатата година потрошила 130 милиони долари!

Слободен печат