Корисни совети за вашиот прв состанок! Правило број еден: Не лажете за вашата тежина и висина!

Речиси на секој од нас му се случило еден лош состанок после кој сме се сомневале во партнерот.

Но, и на тоа може да се влијае.

Како што пишува „Космполитен“, најважна работа за успешноста или неуспешноста на првиот спој е искреноста. Ако со личната не сте се запознале во живо, немојте да лажете за својата тежина, изглед и да и се прикажувате нереално, бидејќи ќе оставите прилично лош впечаток за себе кога таа личност ќе ве види за првпат. Се разбира дека ќе сфати дека сте лажеле.

Исто така, немојте на првиот спој да излегувате од вашата комфорна зона што се однесува до облеката. Облечете нешто во кое ќе се чуствувате добро, бидејќи во спротивно цело време ќе ви пречи ако не се чуствувате комотно или ќе се прашувате дали ви стои добро…

Прочитајте и...  Вереницата на Кристијано Роналдо не престанува да провоцира: Објави фотографија од која ќе се препотите (ФОТО)

Што се однесува на разговорот, држете се на некои основни теми како што се ставовите за политика, вера, иднина и слично. Немојте да отварате интимни теми на самиот почеток. Важно е да се каже дека мобилниот телефон треба да го оставите од страна и во потполност да се препуштите на состанокот. Пуштете се да оди спонтано, немојте ништо да форсирате. Така нема да бидете разочарани по првиот ваш состанок…

Прочитај повеќе

Вереницата на Кристијано Роналдо не престанува да провоцира: Објави фотографија од која ќе се препотите (ФОТО)

Васко Спасоски

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко објавува ваква фотографија: Погледнете зошто Анастасија Ражнатовиќ доби стотици комплименти! (ФОТО)

Васко Спасоски

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Соседите сигурно уживаат: Хајди Клум дома се сонча гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Слободен Печат

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Пријателите мислат дека Тито ми ги остави мене пурите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат

„Така ми се заблагодари“: Сценаристот на „Ниски старсти“ по 28 години призна дека спиел со Шерон Стоун! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ален Исламовиќ станува политичар за да ги реши проблемите со мигрантите

Слободен печат