Која: ОБСЕ го третира родовото насилство како безбедносен проблем – Слободен печат
Слободна ТВ

Која: ОБСЕ го третира родовото насилство како безбедносен проблем

Изјава на Клеменс Која, шеф на Мисијата на ОБСЕ во Македонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close