Клоп имаше многу понуди, но една не можеше да прифати! - Слободен печат

Клоп имаше многу понуди, но една не можеше да прифати!

Пред да се пресели на „Енфилд“, седум години ја водеше Борусија од Дортмунд, а минатата сезона со Редси ја освои титулата во Лигата на шампионите.

Клоп во разговор за „Скај Спортс“ откри дека пред преземањето на Ливерпул, имал понуда од Манчестер јунајтед, но и многу други клубови.

– Да, имаше интерес од Манчестер јунајтед, но не чувствував дека тој клуб е за мене. Имаше многу клубови кои ми испратија понуди, но си реков, не, нема шанси, сега морам да направам пауза. Дури и мојата сопруга знаеше доколку Ливерпул испрати понуда, веднаш одам. Кога Ливерпул ме повика, немав избор. Беше и премногу рано за своите планови, но си реков, одиме. Кога дојдов во клубот, веднаш го почувствував духот, беше тоа за мене како „натпревар во рајот“ – рече Клоп.

Прочитајте и...  Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Германецот има договор со Ливерпул до 2022 година, а после истиот неодамна истакна дека многу лесно би можел да се раздели со „црвените“.

Досега Ливерпул има одличен старт во Премиер лигата и после четири кола има максимални 12 бодови на првото место на табелата.

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Остави Коментар

5 × пет =

Прочитај повеќе

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат