Казнети 370 граѓани што не носеле маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија се регистрирани се 370 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, информира Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со пандемијата на коронавирусот.

Прочитајте и...  Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 25 пациенти, а вкупно се лекуваaт 251 болен

Поврзани вести

Ѓукановиќ отповика бројни амбасадори вклучувајќи го и амбасадорот во Белград Тарзан Милошевиќ

Слободен печат

Обвинителствата кубурат со кадар: Предметите пропаѓаат во „кадровската дупка“

Лука Андреев

Советот на министри на БиХ ја усвои реформска програма за НАТО

Слободен печат

Османи на министерски состанок на Алијансата: Ги чувствуваме последиците на севкупниот неуспех за обезбедување на вакцини

Слободен печат

Велешкиот Народен музеј доби седум проекти, четири од музејската и три од галериската дејност

Слободен печат

Српското МНР: Нацрт-извештајот на Европскиот парламент на недопустлив начин ги повикува државите на ЕУ да го признаат Косово

Слободен печат

Остави Коментар