Јакимовски приведен за семејно насилство, потврди ОЈО

Лицето Емил Јакимовски е приведено во полициска станица по претходна пријава за семејно насилство и ќе биде задржан за понатамошна постапка во координација со ОЈО Скопје, потврдија од Обвинителството за „Слободен печат“.

Јакимовски во средата беше повикан на распит во полиција поради заканите, а покрај новинарките тој им се заканувал на директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска-Јанковски, на вработени во институцијата и на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Заканите кон неговите колеги биле веќе претходно пријавени во полиција.

Директорката на Централниот регистар минатиот викенд му даде и отказ поради нарушување на угледот на институцијата.

Прочитајте и...  Тедрос: Растот на случаите со коронавирусот е длабоко загрижувачки во Италија, Иран и Јужна Кореја

Прочитај повеќе

Филипче: Нема простор за паника, нема потреба за снабдување со залихи

Слободен печат

Џеф Безос секогаш ги поставува овие три прашања кога вработува нови работници

Слободен печат

Прес-конференција на министерот Филипче (ВО ЖИВО)

Слободен печат

Србија: Почнува исплата на девизни заштеди на поранешните штедачи на СФРЈ

МИА Агенција

Романскиот претседател го назначи Читу за мандатор на преодната влада

Слободен печат

Путин прифати на 22 април да се гласа на референдумот за уставни измени

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стотина гости во хотел во Шпанија остануваат во изолација поради коронавирусот

Слободен печат

Детската клиника во Скопје ги забрани посетите на малите пациенти

Слободен печат

Дали демократските конкуренти и Трамп ја лоцираа „слабата точка“ на Сандерс?

Слободен печат

Ципрас: Не можеш да бараш солидарност од ЕУ, а да не покажуваш солидарност и поддршка кон грчките острови

Слободен печат

Македонците започнаа да ги празнат продавниците (ФОТО)

Слободен печат

Сите здравствени установи во Грција ги отповикаа вработените од редовите отсуства

МИА Агенција