Јаховиќ го менува клубот но ќе остане во Турција

Поранешниот македонски репрезентативец, Адис Јаховиќ, кој настапува за Јени Малатијаспорт ги договори личните услови со Анталијаспор и се очекува во наредните денови трансферот да биде официјализиран.

Иако турските медиуми објавија дека Јаховиќ е пред трансфер во Газиантепм денеска одличниот напаѓач се договори со друг клуб, Анталијаспор.

Јаховиќ игра одлично сезонава, па досега постигна 14 голови и една асистенција во 23 натпревари.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ ја покажа класата, Надал: Големо благодарам до Ноле! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Откриено зашто е уапсен Пријовиќ, не го прекршил полицискиот час

Слободен печат

Се обложуваат и кога ќе изгубат ме навредуваат бидејќи сум муслиманка

Слободен печат

Милионска донација и на Чави за борбата против коронавирусот

Слободен печат

Финалето на ЛШ во нов термин

Слободен печат

Нејмар е подобро решение од Лаутаро за Барселона

Слободен печат

Нов трет случај на коронавирус во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите „муштерии“ на Меси на една фотографија (ФОТО)

Слободен печат

Казни за ѕвездите на Баерн кои нема да возат Ауди

Слободен печат

Вимблдон дебело ќе го наплати откажувањето, бара повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Српски фудбалер и миленик на газдата на ПАОК уапсен во Белград, бил пијан и не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

На Шарапова и е досадно во изолација, го објави својот број од мобилниот и бара луѓе за допишување (ВИДЕО)

Слободен печат

Тенисерите поради коронавирусот останаа без пари, Британка бара работа како продавачка во маркет

Слободен печат