Изгледот на вашето тело зависи од месецот на раѓање: Тајната за виткост е едноставна!

Нумерологијата и во изгледот на телото вмешала прсти.

Кој би помислил дека по датумот на раѓање ќе може да се предвиди формата на телесна фигура, односно како ќе изгледа личноста. Во тоа ни помага нумерологијата. Потребно да се соберат датумот, месецот и годината на раѓање, додека не се добие едноцифрен број.

На пример, датум 12.05.1990. Се пресметува на овој начин:

1+2+0+5+1+9+9+0=27=2+7=9

(Бројот 9 за оваа личност ја одредува формата на фигурата)

Пробајте и вие да го најдете нумеролошкиот код на својот датум на раѓање и погледнете што тој вели за вас.

Број 1
Таквите личности најчесто водат брз начин на живот и ретко се склони на дебелеење. Динамичноста им гарантира витка и затегната фигура.

Број 2

Личностите од овој тип имаат тенденција кон дебелеење, често прибегнуваат кон диети. Но, не знаат сите дека на нив им е строго забрането изложување на изгладнување. Наместо тоа, треба да и дадат предност на храната од билно потекло и физичките активности.

Прочитајте и...  Почина „Мама Рамбо“, мајката на Силвестер Сталоне

Број 3

Овие луѓе имаат склоност кон непотребна загриженост. Сите знаат дека штом имаш тежина на душата и на телото му е тешко. Обидете се да се ослободите од прекумерниот товар од негативните емоции и ќе игледате се подобро и подобро.

Број 4

На личностите од овој тип им се препорачува да се занимаваат со омилените активности. Отсуството на работна сатисфакција може да предизвика силно чувство на глад. Како резултат, телото почнува да создава резерви на преголема количина на масти.

Број 5

Типот на фигури кај овие личности зависи од нивната животна позиција. Оптимистите ќе имаат витка линија. Живејте живот со полни гради и вашето тело нема да создава непотребни прекумерни килограми!

Број 6

Прочитајте и...  Дали може симптомите на ковид-19 да се појават и веднаш да исчезнат?

Луѓето од овој тип често имаат пропорционална фигура. За да можете да ги сочувате убавите облини доволно е само да се храните рационално.

Број 7

На овие личности многу им е важно да одржуваат добри односи со партнерот. Често, поради проблеми во врската (бракот), можат да почнат проблеми со прекумерна тежина.

Број 8

Ваквите личности е многу важно да научат да простуваат. Преголемата лутина може да одекне со акумулација на премногу килограми.

Број 9

Овој тип на луѓе е многу склон кон дебелеење, а елиминирањето на вишокот килограми нема да биде лесно. Многу е важно да не се дозволи на своето тело да складира масти: одлична варијанта, во овој случај, ќе биде исхрана заснована на кисело овошје.

Прочитајте и...  Ова е најкористената работа во вашата кујна која е идеална за развој на бактерии: Погледнете како на природен начин да ја исчистите!

Прочитај повеќе

Поранешното момче на Луна за нејзината свршувачка: Нема потреба да и честитам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Децата во Кина не знаат што се табла и креда: Погледнете ја напредната технологија во училиштата! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Македонската естрада е побогата за уште една млада пејачка: Слушнете како пее Лара Иванова! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Слободен Печат

Изгубил на изборите, а бил единствен кандидат: Најневообичаената трка за градоначалник во Италија!

Слободен Печат

Џастин Бибер е среќен човек: Погледнете како изгледа неговата сопруга во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дара Бубамара „грми“ во бикини, па доби интересен коментар: „Ти си кралица, но на Фотошопот“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Дваесет цитати на Лав Николаевич Толстој: Најголемиот романсиер на светската литература!

Слободен Печат

Познатата српска пејачка ги брише тетоважите: Ќе се изненадите која е причината за оваа нејзина одлука! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дејвид Бекам беше модна катастрофа на ревијата на својата сопруга: Викторија ги доби сите пофалби! (ФОТО)

Слободен Печат

Ова е најкористената работа во вашата кујна која е идеална за развој на бактерии: Погледнете како на природен начин да ја исчистите!

Слободен Печат

Песната со која Брајан Адамс го освои светот: Дванаесет седмици беше број еден на листите! (ВИДЕО)

Слободен Печат