И секси гого-танчерката (24) го остави Џони Деп (56), а ова е причината! (ФОТО)

Фото: Инстаграм

Обвинувањата на сметка на актерот Џони Деп (56) од страна на неговата поранеша сопруга, Амбер Херд (33), се уште траат. Актерот поради таа е нон-стоп под лупа на јавноста.

Тоа негативно внимание и пречело на неговата сегашна девојка, гого-танчерката Полина Глен (24). Глен го оставила Деп и побегнала од Лос Анџелес во родниот Санкт Петерсбург, бидејќи секое медиумско внимание поради актерот ја исплашило и сакал да се тргне од се.

Таа ги спакувала работите и си заминала од заедничкиот стан во Лос Анџелес…

Џони и Глен во врска запловија во 2017 година, додека тој се уште беше во процес на развод од поранешната сопруга која го обвини за злоставување.

Имено, поранешната сопруга Херд во обвинувањето навела дека актерот психички ја злоставувал, односно ја тепал, влечел за коса, особено кога ќе се напиел. Актерот ги негираше сите обвинувања. Исто така тој ја тужел за клевета, но таа не се откажала и навела уште деатали за злоставувањето.

Фото: Профимедиа

– Цела ноќ пиеше и се дрогираше. Утрото кога ќе се разбудев ќе ме дочекаше и ќе почнеше да ме малтретира. Тој ден ме удри повеќе пати, ме плукаше, фрлаше со шишиња. Се плашев за мојот живот – рекла Амбер.

Видео на денот