Харадинај со Твитер порака до Вучиќ

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај упатил порака до претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во врска со „хуманитарната криза“ на северот.

На оваа порака, постирана на неговиот Твитер профил, Харадинај побарал од Вучиќ да не се обидува да го реализира неговото измамничко сценарио за дестабилизирање на северот на Косово, пренесува Телеграфи.

– Драг Александар Вучиќ, ве повикувам да не го спроведувате вашето добро познато измамничко сценарио за да го дестабилизирате северот на Косово. Лажната „хуманитарна криза” нема да служи никогаш како штит за твоите цели за дестабилизација и вие ќе бидете одговорен – напишал Харадинај на Твитер.

Прочитајте и...  Обвинети седум лица за „камионот на смртта“ во кој загинаа 39 виетнамски мигранти

Прочитај повеќе

Даночна управа на Црна Гора: Митрополијата црногорско-приморска мора да плати долг

Слободен печат

Пониски трошоци за компаниите: Кинеската централна банка воведува нов економски стимул

Слободен печат

Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Слободен печат

Косовскиот вицепремиер Хоти нападнат со јајца

Слободен печат

Нови 14 заболени во Јапонија од коронавирусот

Слободен печат

Една картичка за цела Европа: Нова стратегија на ЕУ за интегриран пазар на плаќања

Слободен печат

Остави Коментар

пет × пет =

Прочитај повеќе

Втор ден од Меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice” (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат

Во Индија пронајдени резерви од 3.000 тони злато

Слободен печат

Истече рокот за доставување ценовници за платено политичко рекламирање на медиумите

Слободен печат

Хрватскиот конзул во Барселона под истрага поради перење пари

Слободен печат

ДИК го отфрли барањето на Чулев за решението за новиот началник на СВР Тетово

Слободен печат

Мицкоски најави проекти во енергетиката и екологијата

Слободен печат