„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер сити со 0:1 го совлада Лестер во 27. коло од Премиер лигата.

Фудбалерите на Пеп Гвардиола беа далеку подобар противник и сосема заслужено дојдоа до трите бода и го задржаа второто место на табелата.

Единственот гол беше дело на Габриел Жезус во 80. минута, само три минути откако влезе во игра на местото на Серхио Агуеро кој пак во 62. минута промаши пенал.

Резултати:
Челси – Тотенхем 2:1
Барнли – Борнмут 3:0
Кристал Палас – Њукасл 1:0
Шефилд – Брајтон 1:1
Саутемптон – Астон Вила 2:0
Лестер – Манчестер сити 0:1.

Прочитајте и...  Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Прочитај повеќе

Партизан демантира дека тренерот Милошевиќ добил шамари од навивачите

Слободен печат

Панчев: Црвена звезда можеше долго време да владее во фудбалска Европа

Слободен печат

Реал Мадрид и понатаму највреден фудбалски клуб на светот

Слободен печат

Криштопанс:  Самсоненко ни вети дека ќе ни исплати тоа што ни должи…

Слободен печат

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат

На германскиот спорт му се потребни милијарда евра за да преживее

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Одложен приемот на Коби Брајант во Куќата на славните

Слободен печат

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат

Ливерпул се откажа од трансферот на Вернер, нема 60 милиони евра

Слободен печат

Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Слободен печат

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат