ГОРИ АВТОБУС кај тунелот Леденик кон ЗАДАР (ВИДЕО) - Слободен печат

ГОРИ АВТОБУС кај тунелот Леденик кон ЗАДАР (ВИДЕО)

Хрватската полиција потврди дека околу 18 часот се запалил автобус кај тунелот Леденик кон Задар.

-Минувавме со автомобил и видовме густ црн чад и автобус во пламен. Изгледаше доста лошо, видовме како луѓето со куфери седат на патот дури слушнавме и пукање. Во тој момент доаѓаше полиција, колку што видовме нема повредени, вели една жена за 24сата.хр која била сведок на настанот.

Прочитајте и...  Столтенберг: Европската унија не може сама, без НАТО, да ја брани Европа

Прочитај повеќе

Кина и Јапонија одложуваат важни настани поради коронавирусот

Слободен печат

Дали плаќате со пари или картичка? Еве што не тера да трошиме

Слободен печат

Николовски: На Македонија и е потребна стабилност и мир – новото раководство на ВМРО- ДПМНЕ наметнува еден друг стил на однесување

Слободен печат

На Водно викендов изречени 76 казни за непрописно паркирање

Слободен печат

Британските болници преземаат нови мерки – подготовка за можна епидемија на коронавирусот

Слободен печат

Зеќири: Отворени сме за предизборна коалиција со албански партии

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 4 =

Прочитај повеќе

Југозападниот дел од Гевгелија денеска седум часа без струја

Слободен печат

Имаме 536 пожарникари помалку од законските потреби

Слободен печат

Како грчките медиуми известуваа за распуштањето на македонското Собрание

МИА Агенција

Зеќири: И покрај притисоците донесовме Закон зад кој стојат САД и ЕУ

Слободен печат

Кинески весник тврди дека Си Џинпинг знаел за епидемијата на коронавирусот неколку недели пред јавноста

МИА Агенција

Јовановски: Партиите да се тргнат од популизмот – да се насочат кон пот и солзи

Слободен печат