Гореа два автомобили во Скопје

По брзата интервенција на екипи на противпожарна служба, пожарот е локализиран.

Ноќеска околу 2.40 на улицата „Хашка“ во скопско Тафталиџе било запалено возило „опел астра“ со скопска регистрација. Возилото било паркирано пред влез на куќата на Ѓ.А., сопственикот на автомобиот. Од огнот било опожарено и возило „сеат“, дознава „Слободен печат“.

По брзата интервенција на екипи на противпожарна служба, пожарот е локализиран.

Прочитајте и...  Затвореник косовец предизвикал пожар во затвор „К'шање"

Прочитај повеќе

Тешка сообраќајка во Куманово, едно лице загина

Слободен печат

Приведен 61-годишник кој пред три дена силуваше девојче во Тетово

Марина Дамческа

Затвореник косовец предизвикал пожар во затвор „К’шање”

Слободен печат

Притворен Македонец кој бил спречен во обид за учество во странска војска и параполициски формации во Сирија

Слободен печат

Приведен скопјанец кој мастурбирал пред граѓани

Слободен печат

Магацин и возило изгореа во пожар во охридско Велгошти

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Обвинение против две лица, вработени во Град Скопје, кои присвојувале пари од граѓаните кои плаќале данок и надоместоци

Слободен печат

Кривична за жител на Дебар кој обиде да силува сограѓанка

Слободен печат

Притвор за лицето кое обљуби 14-годишно девојче во Гевгелија

Слободен печат

Уапсен гевгеличанец за силување на малолетничка

Слободен печат

Бројот на жртви од трагедијата во Романовце се искачи на пет

Слободен печат

Триесетдневен притвор за полициски службеник кој земал мито

Слободен печат