ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО САРАЕВО: Загинаа две жени и бебе при сообраќајка со камион

Три лица, меѓу кои две жени и бебе, загинале денеска во несреќа кај Хаџиќ, недалеку од Сараево.

Медиумите пренесуваат дека камион „мешалка“ директно се судрил со патнички автомобил, при што автомобилот е скоро целосно уништен.

Портпаролот на сараевската полиција, Мирза Хаџиабдиќ рекол дека загинале две жени и дете, како и дека на возачот на камионот е укажана лекарска помош, пренесува Кликс.ба.

Прочитајте и...  Експлозија на бомба во Авганистан, загинаа шест цивили

Прочитај повеќе

НСДП до граѓаните: Излезете на 15 јули и учествувајте во носењето на големата одлука да продолжиме напред

МИА Агенција

Лајачак: Дијалогот Белград-Приштина е вратен на вистинскиот пат

МИА Агенција

Заев во Конче: На 15 јули гласајте за повеќе пари за земјоделците, за поголема грижа за сите

МИА Агенција

Папата Франциск повреден од одлуката на Турција Аја Софија да стане џамија

МИА Агенција

Јанушев: Доаѓаат најдобрите четири години во историјата на државата

МИА Агенција

Италијански инфектолог тврди дека епидемијата во Италија завршила

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ахмети: Првиот премиер Албанец во Македонија ќе се избере тука во Собранието

МИА Агенција

Воведени три нови типови инсулин кои не се од паралелен увоз

МИА Агенција

Ѓукановиќ: Односите со Белград не се добри

МИА Агенција

Николоска: На 15 јули ти одлучуваш, избери иднина

МИА Агенција

Во Индија рекорден пораст на новозаразени со коронавирусот

МИА Агенција

Отец Партениј хиротонисан за нов епископ на МПЦ-ОА

МИА Агенција