19 C
Скопје

ФОТО: Селма Хајек повторно ги воодушеви своите обожаватели со фотографија во костим за капење

Актерката Селма Хајек веќе некое време ги радува своите обожаватели со егзотични фотографии на кои позира во костим за капење.

Со најновата фотографија која ја сподели на својот инстаграм-профил таа за само неколку часа собра скоро милион лајкови, а овојпат позира во едноделен костим за капење покрај океанот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Хајек неодамна изјави дека за време на празниците направила многу фотографии во костим за капење затоа што е горда што ослабела, а нејзините обожаватели едногласно се согласуваат дека и во 55-тата година од нејзиниот живот актерката изгледа фантастично.

„Изгледаш прекрасно“, „Кралица“, „Боже, колку убаво место, и жена, се разбира“, „Толку си секси, изгледаш подобро од кога било“, беа дел од коментарите на нејзините обожаватели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Инаку, актерката веќе 12 години е во брак со милијардерот Франсоа-Анри Пино, кој е четири години постар од неа, а минатиот месец на Денот на вљубените таа објави љубовна фотографија со нејзиниот сопруг.

Поврзани вести

Актерот Метју Пери флертувал со 19-годишна девојка: Дали сум стар колку татко ти?!

Слободен Печат

Сара Мејс сподели семејна фотографија: Само ние четворица – па веднаш следеа дополнителни прашања

И. Т.

Вкусни идеи: Како да ги искористите останатите вапсани јајца

Слободен Печат

Вежбање за време на бременоста: Зошто пилатесот е корисен за трудниците?

Лиам Хемсворт на чекор до веридба со Габриела: Тој е подготвен повторно да биде сопруг, ја преболи Мајли Сајрус

Слободен Печат

ФОТО | Шакира со апел за протестите во Колумбија: Неприфатливо е мајката да го изгуби своето дете поради бруталност

Слободен печат

Остави Коментар