ФОТО: Роденден, мала забава во Идризово – Боки 13 на прослава во затворската ќелија

Боки 13 расположен на роденденска прослава во затворот Идризово/Фото: Колаж/Слободен печат

На Твитер се споделува фотографија од затворот Идризово на која се гледа прослава на нечиј роденден, на кој присуствува и осудениот за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13.

Покрај роденденската торта сликани се неколкумина затвореници, а Боки 13 изгледа видно расположен во ова друштво.

Како телефонот се нашол во затворската ќелија, па и со пристап до интернет, останува да преиспита затворската служба како и да открие кој замижал на оваа роденденска забава и овозможил да се овековечи моментот.

Видео на денот