ФОТО: Две сообраќајки кај Канцеларијата на ЕУ во Скопје и потсмешливи коментари на социјалните мрежи

Сообраќајки кај Делегацијата на ЕУ/ Фото: Твитер

Утрово две сообраќајки се случија во близина на Канцеларијата на ЕУ во центарот на Скопје. 

Имено, рано утрото во 4 часот, во неделата, жена со автомобил влета во Канцеларијата на Европската Унија на булеварот „Свети Климент Охридски“ при што, според фотографиите објавени на социјалните мрежи, нејзиниот автомобил „опел астра“ е видно оштетен, а стаклото од Канцеларијата искршено.

Неколку метри подолу, претпладнево автомобил „матиз“ со скопски регистарски таблички се заби во заштитните столпчиња поставени помеѓу коловозот и велосипедската патека покрај објектот во кој е сместена Делегацијата на ЕУ.

Двете сообраќајки во кои за среќа нема жртви, се коментираат на социјалните мрежи како „обид за влегување во ЕУ“. Еве некои од коментарите на Твитер:

Полицијата по направениот увид треба да ги открие причините за двете сообраќајки.

Видео на денот