ФОТО | „Доста беше“: Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ роденденски ја запроси девојката Соња

Димче Арсовски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ преку фотографија на неговиот инстаграм-профил откри дека ја запросил неговата девојка Соња Тодорова.

Соња Тодорова и Димче Арсовски / Фото: Инстаграм

Арсовски сподели фотографија на која ја држи дланката на Сања со вереничкиот прстен, а во објавата напиша „Доста беше, до вечноста“.

Фото: Инстаграм

И Соња ја сподели веста на нејзиниот инстаграм-профил, откривајќи дека Арсовски ја побарал нејзината рака еден ден по неговиот роденден.

Фото: Принскрин – Инстаграм

„Роденденски подарок за мене или него? За двајцата! До вечноста, љубов моја“, напиша таа под објавата, а сподели и стори од моментот на запросувањето.

Фото: Инстаграм

Инаку, идната сопруга на Арсовски, Соња Тодорова е основач на маркетинг агенцијата Дот Медиа.

Прочитајте и...  Без струја утре делови од општините Ѓорче Петров и Кисела Вода

Поврзани вести

ВИДЕО кое ја крена Турција на нозе: Маж ја претепа поранешната сопруга пред 5-годишната ќерка, протести во Истанбул

Слободен печат

Средба на претседателот Пендаровски со шведската амбасадорка Кристин Форсгрен Бенгтсон

Слободен печат

Тихановскаја: Жените покажаа отпор и сила на карактер, можеби жена ќе дојде на чело на Белорусија

Слободен печат

Османи – Ди Мајо: Северна Македонија цврсто останува на определбата за полноправно членство во ЕУ

Слободен печат

Македонија има шест градоначалнички и четири министерки, а никогаш немала премиерка или претседателка

Тадиќ: Конференцијата на Вучиќ е кулминација на бизарноста и политичката патологија

Слободен печат

Остави Коментар