Фоњини на чуден начин го опиша Ѓоковиќ: Го нарекуваме пластичниот човек

Италијанскиот тенисер објави автобиографија во која се најде место и за првиот тенисер на АТП ранг листата.

Фабио Фоњини и Новак Ѓоковиќ се големи пријатели и поради тоа не чуди зашто српскиот тенисер е споменат во автобиографијата на Италијанецот.

Тоа што ги збуни сите е начинот на кој Фоњини го опиша Ѓоковиќ.
„Против Ѓоковиќ секогаш е многу тешко. Кога играте против него тој вас ве „меле“. Неговиот ритам е толку добар што ја губите можноста да размислувате“. Податокот дека Ѓоковиќ не е само уште еден игра туку ми е и пријател – ги прави работите многу тешки. Моите најдобри мечеви со него беа кога игравме еден покрај друг во двојки, пишува во делот за Ѓоковиќ кој Фоњини го нарече „Предупредување“.

– Многумина Ѓоковиќ го нарекуваат „Пластичен човек“ поради неговата способност да се движи и истегнува како да е направен од гума. Во неговите очи се гледа победа и одлучност на светскиот број 1“.

Прочитајте и...  Генијална акција во Холандија, фудбалери играа пред 15.000 плишени мечиња на трибините (ФОТО)

Поврзани вести

Гризман не знае да игра фудбал во Барселона

Слободен печат

Во Романија досуден најсмешниот пенал во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат

Лазаров даде десет гола но неговиот Нант е поразен

Слободен печат

Генијална акција во Холандија, фудбалери играа пред 15.000 плишени мечиња на трибините (ФОТО)

Слободен печат

ХУМАН ГЕСТ: Мајкл Џордан отвори втор медицински центар за лица без здравствено осигурување

Слободен печат

ФАРЕ кампања: „Фудбалски луѓе“, во организација на ФФМ и МЦКР

Слободен печат

Остави Коментар