ЕУ нема да води нови преговори за Брегзит

Од Европската Унија јасно му порачале на новиот британски советник за Европа, Дејвид Фрост, дека не се подготвени за нови преговори за Брегзит.

Според портпаролката на Европската комисија, Мина Андреева, двете страни ги повториле своите позиции, откако Фрост вчера и денеска имаше повеќе средби со европски функционери.

Тоа значи дека барем засега, ЕУ нема да води нови преговори околу излегувањето на Велика Британија од Европската Унија.

Прочитајте и...  Сугарески: Капиталните инвестиции во ресорот транспорт годинава над ланската реалзиација од 86 проценти

Прочитај повеќе

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција