ЕП започнува и за нив: Начевски и Николов ќе ја делат правдата на натпреварот Ислан – Русија

Најдобрата македонска судиска двојка, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов денеска ќе го судат својот прв натпревар на Европското првенство.

Начевски и Николов „одмораа“ во првото коло, но затоа денеска ќе ја делат правдата на натпреварот од Групата Е помеѓу Исланд и Русија кој се игра од 18.15 часот во Малме, Шведска.

Исланѓаните во првото коло направија вистинско изненадување со победата над Данска, додека Русија загуби од Унгарија.

Прочитајте и...  Адеми со два гола го однесе Динамо Загреб во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Поврзани вести

Адеми со два гола го однесе Динамо Загреб во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќе уживаме во дуелот на двајцата најдобри фудбалери на светот

Слободен печат

НБА ќе стартува во јануари, играчите мора да одморат

Слободен печат

УЕФА дозволи враќање на навивачи на стадионите

Слободен печат

Што сакаш на унапредиш во играта? СЕ!

Слободен печат

УЕФА: Најдобрите фудбалери играат во Баерн Минхен, главното признание за Левандовски

Слободен печат

Остави Коментар

Поврзани вести

ЛШ: Жрепката ги спои Роналдо и Меси, Јувентус и Барселона ќе играат еден против друг

Слободен печат

Лука Дончиќ е суперѕвезда во НБА, неговиот дрес е втор најомилен кај фановите

Слободен печат

Федерер откри кога се враќа на терените

Слободен печат

Леброн си купи нова куќа, цената е права ситница: 37 милиони долари (ВИДЕО)

Слободен печат

Нема приоритети кај Клоп : Сакаме да освоиме се

Слободен печат

Ролан Гарос: Ѓоковиќ ексресно за 83. минути обезбеди пласман во третото коло

Слободен печат