Експлозија во подрум од зграда во Аеродром, мајстори сечеле метална конструкција

Илустрација / фото: Piqsels

Еден човек е повреден вчера претпладне, кога додека работници сечеле метална конструкција, настанала експлозија во подрум од зграда во скопската населба Аеродром, соопшти полицијата.

„На 20.10.2021 во 10.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во подрум од зграда на ул.„Методија Шаторов Шарло“ настанала експлозија при што Љ.С.(58) од с.Љубанци, скопско, се здобил со повреди по телото“, соопшти полицијата.

Според пријавеното, експлозијата настанала додека Љ.С. и И.Ј.(49) сечеле метална конструкција.

Увид извршила екипа на СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат од МВР.

Видео на денот