Експлозија на автомобил-бомба во Сирија: Најмалку 11 мртви – Слободен печат
ВестиПланета

Експлозија на автомобил-бомба во Сирија: Најмалку 11 мртви

Бомбата експлодирала на влезот од градот, соопшти Опсерваторијата, со седиште во Велика Британија.

Најмалку 11 луѓе загинаа, меѓу кои и деца, а повеќемина се ранети во експлозија на автомобил-бомба во сирискиот град Африн, соопштија медицински извори и Сириската опсерваторија за човекови права.

Бомбата експлодирала на влезот од градот, соопшти Опсерваторијата, со седиште во Велика Британија.

Африн се наоѓа северно од Алеп, во близина на границата со Турција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close