Една партија во изборен молк испраќала агитирачки СМС пораки – Слободен печат
ВестиМакедонија

Една партија во изборен молк испраќала агитирачки СМС пораки

Пораките ќе ги објавиме после 19 часот кога ќе заврши изборниот молк.

Една политичка партија во период на изборен молк вчера испраќала СМС пораки во кои агитирала да се гласа за нејзиниот кандидат.

Читател на „Слободен Печат“ испрати до нашата редакција принтскрин од пораките кои ги добивал вчера.

Пораките ќе ги објавиме после 19 часот кога ќе заврши изборниот молк.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close