ЕДНА КРАСТАВИЦА ДНЕВНО секој ден во месецот - телото ќе ви биде благодарно - Слободен печат

ЕДНА КРАСТАВИЦА ДНЕВНО секој ден во месецот – телото ќе ви биде благодарно

Краставицата е зеленчук кој обезбедува доволна хидратација на телото, а со тоа ја регулира и терморегулацијата во топлите денови.

Но, тука не завршуваат бенефитите. Јадете најмалку по една краставица секој ден, било да е како ужина или во салата. Телото ќе ви биде благодарно.

Веднаш по првиот месец секојдневно консумирање краставици ќе забележите дека полесно ги согорувате мастите во телото, а подобрено е и варењето.

Ако не сакате да се „налевате“ со течности, тогаш краставицата е одличен начин за внатрешна хидратација на телото. Со тоа, веднаш ќе забележите дека и тенот ви е подобар, а кожата посјајна.

Некои дури и забележале дека косата им е пожива и помалку паѓа. Благодарение на сите овие бенефити, и вие ќе се чувствувате генерално подобро.

Прочитај повеќе

Идеи за прослава на детски роденден: Нека биде настан за паметење!

Слободен печат

Знаете ли да преговарате со вашиот тинејџер?

Слободен печат

Како да си играте со вашето бебе од 0 до 6 месеци?

Слободен печат

Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Слободен печат

НАШИ МИЛЕНИЦИ: Цезар, толку голем, а толку питом

Слободен печат

Модни лекции што ни ги дава Кејт Мидлтон

Слободен печат

Остави Коментар

14 − 1 =

Прочитај повеќе

Мезе кое го носи духот на Мексико, пробајте го префинетото гвакамоле (рецепт)

Слободен печат

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат

Природни лекови против затнат нос, пробајте – делуваат

Слободен печат

ПОНИЖУВАЧКИ: Откриен прекарот кој кралската фамилија го користела за Меган

Слободен печат

Популарниот доктор посвоил две девојчиња, а потоа почнал БИЗАРЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: Уште од 10 години ги „разубавувал“ (ФОТО)

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков