ЕДНА КРАСТАВИЦА ДНЕВНО секој ден во месецот – телото ќе ви биде благодарно

Краставицата е зеленчук кој обезбедува доволна хидратација на телото, а со тоа ја регулира и терморегулацијата во топлите денови.

Но, тука не завршуваат бенефитите. Јадете најмалку по една краставица секој ден, било да е како ужина или во салата. Телото ќе ви биде благодарно.

Веднаш по првиот месец секојдневно консумирање краставици ќе забележите дека полесно ги согорувате мастите во телото, а подобрено е и варењето.

Ако не сакате да се „налевате“ со течности, тогаш краставицата е одличен начин за внатрешна хидратација на телото. Со тоа, веднаш ќе забележите дека и тенот ви е подобар, а кожата посјајна.

Некои дури и забележале дека косата им е пожива и помалку паѓа. Благодарение на сите овие бенефити, и вие ќе се чувствувате генерално подобро.

Прочитајте и...  Елена Ристеска и во самоизолација е секси! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Денеска е 1 април, Денот на шегата: Да направиме една поинаква Априлијада

Слободен печат

Родена е Маргарита Стефановиќ, а убиен е Марвин Геј и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата

Слободен печат

После 15 години откриено како Анџелина Џоли го завела Бред Пит: Имала посебна тактика!

Слободен печат

Дневен хороскоп за среда, 1 април: Раковите ги очекува љубовна авантура, Јарците ќе имаат проблеми со работата

Слободен печат

Најважни мерки на претпазливост за заштита од коронавирусот: Колку е безбедно сега да се пазарува во продавниците

Слободен печат

Виц на денот – Плавушите не се глупави

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Познатиот пејач го претепала девојката, полицијата реагирала веднаш – „Ме давеше, се гушев!“

Слободен печат

Совети за работа од дома додека сте во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Сара Мeјс и Димитар Атанасовски славеa за малечката Илина!

Васко Спасоски

Жешка поза и лош фотошоп – Познатата манекенка се разголе, но поради лошите детали пропадна сè!

Слободен печат

Клучот е во нив: Метеоритите го откриваат изворот на вода на Марс

Слободен печат

Имаат преку 80 години, но нив затворените граници не ги спречуваат да се видат!

Васко Спасоски