Двајца повредени во близина на Виница

Вчера околу 11.40 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, на место викано „Каменолом-Драка“ се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „нисан“ управуван од В.С. (71) од Делчево и комби „форд транзит“ управувано од Д.С.(31) од Кочани.

Во незгодата тешко е повред возачот В.С. и сопатничка од истото возило Ј.С. (67). Двајцата повредени биле пренесени во медицинскиот центар во Кочани каде им била укажана лекарска помош. На местото на сообраќајката увид извршила увидна екипа од полициската станица во Виница.

Прочитајте и...  Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Прочитај повеќе

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанец пронајден мртов во стан на булеварот „Партизански одреди”, нема траги на насилство

Слободен печат

Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол, во инцидентот нема повредени

Слободен печат

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат

Жител на Слатино крадел стуја, пуштил кабел и до куќата на брат му

Слободен печат

Три лица од возило застрелале куче скитник

Слободен печат

Казни за тројца од Ресен за непочитување на полицискиот час

МИА Агенција