Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот – Слободен печат
ЕспресоЗдравје

Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

Прочистете го телото со овие два едноставни и многу делотворни напитоци.

Доколку досега не сте внимавале на исхраната и сте наталожиле повеќе килограми, а сакате да воведете ред и да го прочистите телото ви препорачуваме два магични и вкусни напитоци од портокал.

1. Детокс напиток со портокал, лимон и мед

Потребно ви е: сок од 4 портокали, 1 лажица лимонов сок, 1 мала лажица мед.

Сите состојки помешајте ги и уживајте во прекрасниот вкус.

2. Детокс фрапе од портокали

Потребно ви е: сок од 2 портокали, 2 дл јогурт, 1 банана, 1 лажица лимонов сок, 1 мала лажица мед.

Помешајте ги сите состојки во блендер и уживајте во вкусот.

Сокот можете да го пиете преку целиот ден со цел да го „исплакнете“ организмот, а фрапето искористете го како замена за меѓуоброкот или вечерата. Овие два напитока комбинирани со лесна храна ќе ве препородат по деновите исполнети со масна храна.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close