Дурент предизвика лудило во Барселона, подготвен е дресот – Слободен печат
КошаркаСпорт

Дурент предизвика лудило во Барселона, подготвен е дресот

Изјавата на американскиот кошаркар ги возбуди страстите кај фановите на каталонскиот клуб.

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата Кевин Дурент откри дека би сакал еден ден да заигра за Барселона, по што оваа негова изјава предизвика лудило кај каталонците.

Прв кој се јави со реакција беше тренерот Светислав Пешиќ кој веднаш се нашали со новинарите.
– Ќе има место за него, но не оваа сезона, туку наредната. Во последните 5-10 години бидејќи играчите од негов калибар не знаеја дека постои квалитетна лига надвор од НБА. Не сум изненаден со неговата изјава. Тој знае каква е состојбата во кошарката надвор од НБА бидејќи играше за репрезентацијата на САД. Тоа е знак дека нешто се променило во – изјави Пешиќ.


Од играчите, прв реагираше Никола Миротиќ кој летово по неколку сезони во НБА, се врати во Барселона.
„Добро утро… Ова е луд сон само доколку тоа не го направиш“, напиша Миротиќ на својот профил на Твитер, додека Алекс Абринес веќе постави слика со дресот на Дурент.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close