Драма во општина Бутел: Со нож го пробол брата си на улица

Полиција СТОП сообраќај сообраќајка
Полициска лента / Фото: МИА

Во 07.52ч. во СВР Скопје било пријавено дека во непосредна близина на општина Бутел, вработен во општината А.Т. (53) од Скопје е прободен со остар предмет од страна на неговиот брат Љ.Т. (52) од Скопје.

Полициски службеници излегле на лице место и Љ.Т. е приведен, а А.Т. со возило на ИМП е пренесен во Ургентен центар – Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот