Џејми Оливер: Пропаднав бидејќи не ги хранев богатите (ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Џејми Оливер: Пропаднав бидејќи не ги хранев богатите (ФОТО)

Џејми беше принуден да затвори 22 ресторани и да отпушти 1300 лица.

Познатиот готвач Џејми Оливер банкротираше пред неколку месеци поради долгот од 71,5 милиони фунти, а сега за магазиниот „You“ објасни што го довело до тоа.

– До сега 13 години да ги поминев отварајќи елегантни ресторани и да ги хранев богатите, ве уверувам дека тие и сега би биле отворени – изјави Џејми кој беше принуден да затвори 22 ресторани и да отпушти 1300 лица.

Имено, тој додаде и дека пропаднал бидејќи неговите јадења не биле доволно атрактивни бидејќи се трудел по пристапна цена да креира пристојна трпеза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close