Девет новозаболени од коронавирус во Хрватска, четири лица починаа

Фото: EPA-EFE/ANTONIO BAT

Според информациите на Националниот штаб во Хрватска, во оваа земја во еден ден се регистрирани уште девет заболени, при што четири лица починале.

Со новозаболените, во Хрватска вкупно има 2.039 случаи, тестирани се 32.817, од кои во последните 24 часа 1.195.

Вкупно 1.166 лица се излечени, на респиратор се 21 лице, а хоспитализирани се 303 лица.

Видео на денот