Десет приведени за полициски час, девет од нив и за нарушен јавен ред и мир

За непочитување на ограниченото движење уште едно лице е приведено на друго место.

Девет лица ќе добијат пријави за нарушување на јавен ред и мир како и за прекршување на полицискиот час откако биле затекнати на јавен простор вчера во 22.30 часот, соопшти денес СВР Тетово. За непочитување на ограниченото движење уште едно лице е приведено на друго место.

– Лицата кои биле лишени од слобода за непочитување на полицискиот час се соочуваат со пријава за  „непостапување според прописите за време на епидемија” според член 206 од Кривичен законик, потсетуваат од тетовската полиција.

На подрачјето на СВР Тетово досега има евидентирано вкупно 282 предупредување за неносење заштитни маски за лице како и 122 барање за прекршони постапка од полицијата до судот. 

Прочитајте и...  Странец паднал од зграда во изградба

Прочитај повеќе

Охриѓанец наместо да седи во изолација предизвикал тепачка

Слободен печат

Скопјанец утрово со секира ја нападнал сопругата, па бил пронајден мртов во нива!

Слободен печат

Повреден полицаец од Куманово кој се обидел да уапси штипјанец

Слободен печат

Воз удри во пешак кај Визбегово

Загина возач од Стојаково

Странец паднал од зграда во изградба

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тракторист загина утрово во тешка сообраќајка кај Југокомерц во Кавадарци

Слободен печат

Нападнат возач на ЈСП, уапсено младо момче

Слободен печат

Велешанец „заработи“ кривична, продавал хероин

Слободен печат

Тешка сообраќајка во Кавадарци, загина 28 годишно лице

Слободен печат

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Слободен печат

Маж и дете се повредени во сообраќајка во Скопје

Горан Наумовски